Foyercafe: Leiden Nationale Onderwijsstad 2025

Op 7 oktober stond het Stadhuis van Leiden helemaal in het teken van onderwijs. Tijdens de tweede dag van de Nationale Onderwijsweek (6 t/m 10 oktober) kwamen we samen voor het Foyercafé, de muzikale talkshow van de gemeente.

Onder leiding van Elisabeth van den Hoogen gingen de sprekers met elkaar in gesprek over leren, samenwerken en kansen in de stad. De gemeentelijke huisband Triple 5 Soul zorgde voor de muziek en een vrolijke sfeer in de zaal.

Wie waren er aan het woord?

  • Sanne van der Linden (coördinator LEF) & Jessica Hilhorst (beleidsmedewerker onderwijs) vertelden over dit bijzondere jaar van Leiden als Nationale Onderwijsstad 2025 en de speciale samenwerkingen die dit mogelijk maken.

  • Pepijn Smit (artistiek leider van PS|theater) & Lies Timmering (gemeentelijk projectleider Gelijke Kansen Aanpak) vertelden over hun inspanningen om het belang van gelijke kansen onder de aandacht te brengen. Alle kinderen en jongeren in Leiden moeten hun talenten kunnen ontwikkelen en de rijke leeromgeving van de stad kunnen benutten.

  • Marieke van Haaren (projectleider van ‘Leren met de stad’) & Milou Timmerman (beleidsmedewerker Kennis) lieten zien hoe studenten van mbo, hogeschool en universiteit leren door samen te werken aan echte vraagstukken in de stad.

  • Mark Gritter (docent aardrijkskunde) & Martijn van der Linde (docent ISK, internationale schakelklas voor nieuwkomers) namen het publiek mee in hun project Leiden, kleine wereldstad, over burgerschapsonderwijs.

Ook de wethouders Abdelhaq Jermoumi en Wietske Veltman waren aanwezig.

Met de expositie Leidse Lessen als decor en livemuziek op de achtergrond werd het een middag vol inspiratie, energie en trots. Zo laat Leiden zien waar Nationale Onderwijsstad 2025 voor staat: samen leren, vernieuwen en werken aan kansen voor iedereen.

👉 Meer zien van Leidse Lessen? Leidse Lessen – Leiden Nationale Onderwijsstad

Samen er dwars doorheen. Dat is de kracht van Leiden.